Radca prawny – kim on jest?

By | July 9, 2015

Co należy do obowiązków radcy prawnego? Jakie działania przedsiębierze w obrębie własnych obowiązków? To ustawa o radcach prawnych opisuje zasady, wedle których radca pracuje. Aby nim zostać potrzebne jest zakończenie studiów wyższych na kierunku prawo czy też odbycie aplikacji radcowskiej. Po tych wszystkich krokach czy też zaleczeniu egzaminu radcowskiego można wówczas nazywać siebie prawnikiem.

Każdy dobry radca prawny winien ciągle zwiększać swoje kwalifikacje. Rzecz jasna dzięki wysokim kwalifikacjom i doświadczeniu klienci radcy prawnego mogą czuć się pewnie. Profesjonalista umie oszczędzić interesantowi także całego szeregu nieprzyjemnych sytuacji podczas sprawy prawniczej.

Koniecznie trzeba wiedzieć, że radca prawny nie jest adwokatem. Bodaj te dwa wyobrażenia notorycznie są stosowane przemiennie nie powinno się tego robić. Istnieje dużo różnic między tymi dwoma tytułami. Czego nie powinien radca prawny? Otóż nie powinien on świadczyć usług jak i reprezentować petentów w zakresie prawa karnego. Tym zajmuje się adwokat Wrocław. Następną różnicą jest stosunek pracy, adwokat nie może w nim ostawać natomiast radca prawny może.

W dzisiejszych czasach można wybierać z pośród kompletnego szeregu ofert kancelarii radców prawnych. Do ich zadań należy obsługa prawna firm; udzielanie uniwersalnej obsługi, opiniowanie umów czy udzielanie większych i małych wskazówek (np. prawo spadkowe). Jeśli rozchodzi się o rozprawy wymagające wiedzy jurydycznej to prawnik jest ważny. Kiedy klient jest przyjmowany w ładnym gabinecie niewątpliwie wzbudza w nim to zwiększony poziom zaufania.