Prawnik i adwokat mają różne prawa

By | July 9, 2015

Część osób nieprawidłowo sądzi, że prawnik i adwokat to te same osoby (zajmują się tym samym). Po prawdzie są to dwa różne zawody posiadające odmienne obowiązki i przywileje. Co może prawnik a co adwokat? Gdzie można odnaleźć między nimi różnice?

Prawnik – kim faktycznie on jest?

W inny sposób na prawnika możemy powiedzieć doradca prawny. Zwykle posiada on wyższe wykształcenie prawnicze i co najmniej tytuł magistra prawa. W sferze prawa to prawnik jest najniższym stopniem zawodowym. Skutkiem tego posiada on najmniejszy wachlarz uprawnień. Traktowany jest nieraz jako statystyczny biznesmen, gdyż nie ma on własnych regulacji prawnych. Posiada on przedsiębiorstwo, które świadczy usługi polegające na doradztwie prawnym.

Prawnik może założyć kancelarię prawną, aczkolwiek nie jest ona monitorowana przez żadne urzędy kontroli. Nie podlega on odpowiedzialności dyscyplinarnej i nie wiążą go jakiekolwiek zasady etyki zawodowej. Prawnik Wrocław zapewni najbardziej odpowiednią obsługę prawniczą w mieście.

Najszersze uprawomocnienia , największy stopień – adwokat

Pośród zawodów prawniczych adwokat jest najwyższy szczeblem i to on posiada najrozleglejsze uprawomocnienia powiązane z fachem. Każdy adwokat musi mieć wyższe wykształcenie i koniecznie zrealizowany kurs aplikancki z dodatnim rezultatem testu adwokackiego. Adwokaci wpisywani są na ewidencję w Okręgowej Izbie Adwokackiej.

Decydującym zadaniem adwokata jest reprezentowanie interesantów przed sądem każdej instancji. Każdy adwokat musi mieć posadę we swojej kancelarii, nie może być zatrudniony u kogoś innego. Adwokata obowiązuje tajemnica zawodowa i nie ma możliwości, ażeby którykolwiek z nich mógł zostać z niej zwolniony. Adwokat Wrocław podejmuje się nawet najbardziej skomplikowanych spraw.